Formula 1 Bilet Fiyatları

Dünyanın en prestijli motorsporlarından birisi olan Formula 1 , pandemi süresinde iptal edilen yarışlardan dolayı 2020 yılında Intercity tarafından işletilen İstanbulPark’ta Türkiye yarışı yapılmasına karar verdi. Yarışın 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceğinin açıklanmasının ardından en çok merak edilen sorulardan birisi de “formula 1 bilet fiyatları” oldu. Bu yazımızda sizlere 2020 İstanbul Formula 1 fiyatları‘ndan bahsedeceğiz.

Formula 1 bilindiği üzere tek kişilik, açık tekerlekli bir otomobil yarışıdır. Her sezon farklı ülkelerde Grand Prix adı verilen yarışlar gerçekleştirilir. 2020 yılında pandemiden dolayı takvimden çekilen Çin, Japonya, Amerika, Brezilya gibi ülkelerden dolayı takvimde oluşan boşluklar yeni pistler ile dolduruldu. En son 2011 yılında yarış gerçekleştirilen İstanbulPark pisti, 9 yıl aradan sonra Formula 1 yarışına ev sahipliği yapacak.

Ferrari, Mercedes, McLaren, RedBull, AlphaTauri, Renault, Racing Point, Haas, Alfa Romeo, Williams olmak üzere 10 takım bulunan Formula 1’in Türkiye’ye yeniden gelecek olması ile birlikte taraftarların merak ettiği soru olan bilet fiyatlarından şuan sadece VIP olarak adlandırabileceğimiz Paddock Club Pass fiyatları açıklanmıştır.

Formula 1 pilotları tarafından oldukça beğenilen bir yarış pisti olan İstanbulPark’ın takvime yeniden katılması tüm dünyada Formula 1 severler tarafından sevinçle karşılandı. İstanbulPark’ta gerçekleştirilecek olan Türkiye GP’sinin seyircili veya seyircisiz yapılması henüz netleşmemiş olmakla birlikte yüksek ihtimalle seyircili gerçekleştirileceği söylenmektedir.

Formula 1 Bilet Fiyatları

Paddock Club (2 Günlük | Cumartesi – Pazar) $ 4484
Paddock Club (3 Günlük | Cuma-Pazar) $ 5251
Ana Tribün Platinum  – ₺
Ana Tribün Gold  – ₺
Silver Tribün 1  – ₺
Silver Tribün 8  – ₺
Bronz Tribün 2  – ₺
Bronz Tribün 5  – ₺
Açık Alan  – ₺

Henüz açıklanmamış olsa da normal seyirci olarak en düşük bilet fiyatının 300-500 TL arasında olması beklenmektedir.

5 1 vote
Yazıyı Değerlendir!
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments